روانشناسي (انحرافات جنسي)

ساخت وبلاگ
چکیده : معمولا هر انسانی رفتارهای سادیسمی از خود نشان میدهد و تنها کم و کیف آن متفاوت است. دانشمندان ریشه ه... با عنوان : روانشناسي (انحرافات جنسي) بخوانید :

معمولا هر انسانی رفتارهای سادیسمی از خود نشان میدهد و تنها کم و کیف آن متفاوت است. دانشمندان ریشه های سادیسم را از بدو تولد در انسانها یافته اند. کودکی که از آزار حشره ای لذت می برد یا پرنده ای کوچک را در دستان خود به شدت می فشارد و از آن لذت می برد از جمله رفتارهای سادیسمی در دوران کودکی هستند. همچنین رفتار های سادیسمی را معمولا در روابط اجتماعی نیز می توان دید. افرادی که در مهمانی ها و حتی مجامع علمی معمولا سعی در تحقیر و خرد کردن دیگران دارند نیز شامل این بیماری میشوند. رییسی که از آزار زیر دستان خود لذت میبرد یا معلمی که سعی در کوچک و ناچیز بودن شاگردانش را دارد. این رفتارها در برخی افراد ثابت می ماند و رشد نمی کند ولی در برخی افراد رشد کرده و هر روز فرد خشونت بیشتری را برای ارضاء شدن خود به کار می بندد. رفتار های سادیسمی در دو گونه ی مذکر و مونث متفاوت است. در انسان و موجودات مذکر سادیسم باعث می شود فرد از خود خشونت نشان دهد و طرف مقابل را مورد آزار قرار دهد ولی در گونه ی مونث سادیسم که به آن مازوخیسم می گویند به شکلی دیگر خود را نشان میدهد. در گونه ی مونث فرد همواره خواهان آن است که مورد خشونت و آزار و اذیت قرار گیرد. این مسئله در هنگام رابطه ی جنسی به خوبی خود را نشان می دهد که مرد و زن از خشونت بیش از حد لذت میبرند .

در فیلم منشی ساخته ی استیون شانبرگ به خوبی رفتارهای سادیسمی یک زن و مرد را به تصویر می کشد. در فیلم زن همواره علاقه به مورد آزار قرار گرفتن دارد و مرد میل به آزار طرف مقابل را دارد.

 سادو مازوخیسم جنسی

در صورتی که رسیدن به لذت جنسی با تحت بد رفتاری قرار گرفتن ( مثل بستن فرد یا ایجاد درد) باشد مازوخیسم و در صورتی که لذت جنسی از طریق بد رفتاری با دیگران باشد سادیسم گفته میشود. گاه این رفتار ها میتواند خشن و یا حتی کشنده باشد. درجه های خفیف این رفتار ها شایع بوده و به عنوان قسمتی از رفتار جنسی طبیعی در نظر گرفته می شود. در صورتی که این حالت اختلال در نظر گرفته می شود که این عملکرد مهمترین روش یا روش ضروری برای رسیدن به تحریک جنسی باشد.

اولین کسی که دو اصطلاح سادیسم و مازوخیسم را مطرح کرد ، کرافت ابینگ رفتار شناس جنسی آلمانی ، در قرن 19 بود . کتاب psychopathia sexualis  نوشته ی او اولین کتاب پزشکی در زمینه تمایلات جنسی محسوب می شود .

 سادیسم از نام شخصی به نام مارکی دو ساد گرفته شده است . مارکی دوساد که یکی از اعیان فرانسه بوده است در سال 1774 با دختری از ثروتمندان فرانسه ازدواج می کند . او در سال اول ازدواجش به سبب آشوبی که در فاحشه خانه ایجاد کرد ، دستگیر و در همین سال از همسرش جدا شد . دوساد دوباره ازدواج کرد و به زودی به عنوان یک آدم عیاش و شهوت طلب شهرت یافت . او بارها به خاطر خشونت و شکنجه و زندانی کردن و حتی کشتن زنان زیادی در خانه اش دستگیر و زندانی شد ولی هر بار به خاطر موقعیت اجتماعی اش آزاد شد . اما مارکی به خاطر تکرار اعمال سادیسمی خود و قتل وحشتناک زنی که جسد تکه پاره اش را از خانه اش پیدا کردند دستگیر شد و به زندان باستیل و از آنجا به تیمارستان شارنتون اعزام شد . او بعدها کیفیت ارتکاب این جنایت را در کتابش که زن و خواهر زنش قهرمانان داستان هایش بودند تشریح کرد . او در سال 1814 در سن 74 سالگی در یکی از بیمارستانهای روانی فرانسه بدرود حیات گفت .

 سه نوع سادیسم وجود دارد که هر سه نوع آن می تواند در یک شخص وجود داشته باشد :

 1) سادیسم ذهنی : حالتی است که شخص سادیک بجای اینکه به دیگران آزار و اذیت وارد کند ، صحنه های اعمال سادیسمی را در ذهن و تصور خود مجسم می کند و از آنها کسب لذت می کند .

 2) سادیسم سمبولیک : یک حالت انحرافی و غیر عادی روانی است که مبتلایان آن ، به جای وارد کردن زجر و شکنجه بدنی به دیگران ، کوشش می کنند با تحمیل حالات مخرب روانی مانند توهین و تحقیر کردن و پایمال کردن شخصیت افرادی که با آنها برخورد می کنند ، برای خود یک حالت ارضاء روانی ایجاد کنند .

 3) سادیسم بدنی : انحراف سادیسم واقعی یا سادیسم بدنی که افراد مبتلا به این نوع سادیسم ، کسب لذت و شعف جنسی را در تحمیل آزار و اذیت بدنی و ایجاد دردهای جسمی برای دیگران می بینند و این اعمال را بعضی اوقات حتی تا مرحله ی قتل و کشتار مرتکب می شوند . بعضی افراد با آزار و شکنجه و کشتن حیوانات به لذت جنسی می رسند .

 در رابطه ی سادیستی_ مازوخیستی ، غالبا از وسایلی چون زنجیر ، شلاق ، وسایل لاستیکی و تجهیزات چرمی و تسمه ای و کفشهای پاشنه بلند استفاده می شود شلاق زدن و بانداژ شدن هم جزئی از این روابط است . در برخی از مناطق آمریکا و اروپا که چنین نیازهایی وجود دارد ، فروشگاهها ، ابزار مناسبی برای چنین تمایلاتی تدارک می بینند و مطبوعاتی هستند که آشکارا آگهی دعوت به همکاری از فعالیت های سادومازوخیستی را چاپ می کنند.

 درآخر مردانی که دچار بیماری سادیسم هستند خیلی بیشتر از زنایی هستن که به بیماری مازوخیسم گرفتار هستند ...!


برچسب‌ها: روانشناسي, انحرافات جنسي
+ نوشته شده در  28 Mar 2013ساعت ۱۲:۷ ب.ظ  توسط "Farhad "Saidi  | 
دوستانه پيامي دارم......
ما را در سایت دوستانه پيامي دارم... دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 6 تير 1396 ساعت: 4:17