چرا زنان به آزادی (توانمند سازی سیاسی) احتیاج ندارند؟

ساخت وبلاگ
چکیده : در باب موضوع توانمند, سازی, زنان, و درج آزادی, های بیشتر در باب موضوعات اجتماعی، سیاسی,، اقتصاد... با عنوان : چرا زنان به آزادی (توانمند سازی سیاسی) احتیاج ندارند؟ بخوانید :

در باب موضوع توانمند, سازی, زنان, و درج آزادی, های بیشتر در باب موضوعات اجتماعی، سیاسی,، اقتصادی به زنان,؛ در نشریه های مختلف سخنان گوناگونی به نشر رسیده است و می رسد. من می خواهم ماهیت موضوع توانمند, سازی, زنان, را از دید شخصی خویش با شما در میان بگذارم.

زن و موضوعات مربوط به او دارای پیچیدگی های ذاتی است که تا الحال بخش اندکی از آن شناخته شده است مثلاً: مردان هیچگاهی نمی توانند ماهیت مادر شدن را درک کنند. این مسئله را همه مردان در هر سطح که هستند به طور محسوس درک کرده و می کنند. ساختار فزیکی و روانی زنان, نیز از موضوعات قابل تامل است. مثلاً در جایی خواندم، مغز مردان مانند بکس یا جعبه ای است که برای بدست آوردن اطلاعات آن باید داخل آن جعبه شده و در درون آن به جعبه یا بکس هایی دیگر روبه رو می شوید. جعبه مخصوص خانواده، بکس مخصوص به دانشگاه، جعبه مخصوص کار و تجارت و بر همین قیاس تمام خاطرات مردان داخل جعبه حافظه نگهداری میشوند اما مغز زنان, دارای جعبه هایی نیست بلکه همه چیز به هم وصل هستند طور مثال با به خاطر آوردن یک حادثه تمام اتفاقات، عواطف و احساسات تعبیه شده در آن زمان به خاطر و یاد زنان, می آید.

همچنان قابل یادآوری است، هارمون های ترشح شده از غده های باطنی زنان و مردان مخالف یکدیگر عمل می نمایند که در زنان هورمون پروجسترون دارای شدت عمل است و در مردان هورمون تستسترون مسئولیت تنظیم رفتار و عملکرد تنظیمات ارگانیزم های داخلی و عکس العمل به پدیده های بیرونی را به عهده دارد.

توانمند, سازی, و کوشش برای قشری که بالعموم برای پرورش و انتقال خلق شده است در راستای نفوذ و پاسخگویی تاثیرات سوء را به میان خواهد آورد که نتایج آنرا جامعه باید به قیمت گزافی در آینده به پردازد. به عباره ساده تر، ما نمی توانیم به صفتی که در شان ما نیست تلاش پرورش آنرا متضمن شویم.

مسایل سرنوشت ساز یک کشور مانند حاکمیت قانون و مسئولیت پذیر ساختن توده ها و خلق فضای تعهد از عهده زنان خارج است همچنان مسئله حل بحران های اقتصادی، سیاسی,، نظامی و دیپلوماسی بین کشورها بار سنگین و مسئولیت خطیر بر زنان است. قوه رهبری ذاتی مردان و نیروی تاثیر پذیری زنان خط فاصل بین درک مسئولیت و توانایی این دو است که هرگز بین شان صلحی نیست.

به عنوان کلام آخر می توان گفت:

نَردِ خدمت چون بنا موضع بباخت ******* شیر سنگین را شَقی شیری شِناخت

من بگویم شرح این از صد طریق ****** لیک خاطر لغزد از گفت دقیق

دوستانه پيامي دارم......
ما را در سایت دوستانه پيامي دارم... دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : جمعه 16 آذر 1397 ساعت: 6:59